| MaRyuSsS a întrebat:

Am un telefon Android pe care nu merg nici datele mobile nici Wi-fi-ul. I-am dat un factory reset... iar acum nu mai pot sa intru sa-l folosesc ca un telefon simplu. Se poate sa trec de "autentificarea" lui online si sa il folosesc fara a mai fi conectat la internet?

2 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Inchide telefonul -> incearca una din urmatoarele combinatii (modul de a intra in "recovery mode" difera de la telefon la telefon) tine apasat pe: volum+ si butonul de pornit oprit 10 secunde SAU tine apasat pe: volum+ si butonul de acasa si butonul pornit oprit timp de 10 secunde SAU tine apasat pe: volum+ si volum- si butonul de pornit oprit pentru 10 secunde -> una din combinatiile alea iti porneste telefonul si vei vedea o imagine neagra cu scris alb, acum vei folosi butoanele: volum+ si volum - pentru a alege o optiune si butonul de pornit/oprit pentru a selecta -> selecteaza "factory reset" ->selecteaza "yes"->asteapta sa termine ce are de facut -> selecteaza "reboot system now".
Daca tot nu merge dupa ce ai facut asta:
intra inapoi in "recovery mode" cum a spus mai sus -> in loc sa selectezi "factory reset", selecteaza "safe mode"

| ZontieRED a răspuns:

Ce marca e?
Daca mai vrei sa iti mearga internetul trebuie sa. Il arunci cat de tare poti tu de asfalt! Foarte important!
Dupa te duci ai strangi toate bucatelele si le bagi intr-o punga ALBA!
Dupa o legi si o arunci la gunoi pentru ca sia trait viata!
SI dupa mult timp Intri pe emag.ro si iti cauti alt tell de la o firma cunoscuta si asa iti poti rezolva problema!
Iti urez Bafta!