| Irina2274 a întrebat:

Am un telefon de la Samsung, este vreo problemă dacă încărcarea se face la mai puțini W decât trebuie? ( Telefonul se încarcă la 25W)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

1)
Te referi ca telefonul suporta incarcare la 45W de exemplu, si tu il incarci cu un incarcator de 25W (sau chiar mai mic)?

Absolut nici o problema, atat ca va creste timpul de incarcare.
DAR va creste durata de viata a bateriei in acelasi timp, pentru ca bateria se va incalzi mai putin, ceea ce e un avantaj.

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu,nimic

| Cosmin3412 a răspuns:

Problema este la amperaj sa nu fie diferit nu la w.