| Ciobanu_Crysty_1992 a întrebat:

Am un telefon HUAWEI si am internet pe cartela si as vrea sa conectez telefonul la calculator si sa am internetu si pe calculator.Cum as putea face asta? Multumesc.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Foloseşti telefonul pe post de modem, pentru setările necesare vezi Manualul ( setările se fac în funcţie de modelul telefonului ).

Totuşi, NU este prea rentabil, internetul de pe cartelă NU te va ţine prea mult şi vei termina Mb incluşi, apoi faci cost suplimentar!

Toate cele bune.