| Cristian_Ionut_1993 a întrebat:

Am un telefon karbonn a 5s si la schimbarea cartelei imi cere privacy protection password cum pot sa-l deblochez? am dat si reset factory si tot nu merge

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă ai schimbat cartela cu o alta din aceeaşi reţea, sau din altă reţea...

Oricum, intri în Settings > Security Settings > Privacy > Privacy protection password şi acolo ar trebui să ai opţiune de "on/off"...

Dacă NU reuşeşti s-o dezactivezi, atunci vezi altă metodă la linkul :
http://forum.gsmhosting.com/......n-1899642/

Toate cele bune.