| XxRoByXx0O a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 520. Ma jucam pe telefon dimineata iar acum cand am ajuns acasa am observat ca ecranul nu mai raspunde si nici cele de sub ecran. Functioneaza doar cele de pe margine (poza power in volum). Nu l-am scapat pe jos sau in apa. Cauza+Rezolvare?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Restarteaza-l! Daca este nevoie chiar prin scoaterea bateriei. Daca nu-si revine trebuie dus la un atelier.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

S-ar putea ca touchscreen-ul sa aiba probleme.
Daca dupa restartare sau resetare prin scoaterea bateriei nu se rezolva problema, trebuie sa mergi cu el la un service.
Mai jos ai niste adrese:

http://www.servicegsm.info