| Sandu3 a întrebat:

Am un telefon nou caruia i s-a trimis notificarea ca poate trece la Android 6 Marsmallow prin OTA.Problema e ca in el am un card de memorie de doar 1Gb din care este ocupat cu muzica MP3 aproximativ jumatate.Pot face trecerea folosindu-ma de memoria interna a telefonului? Spun asta pentru ca am vazut un articol in care se spunea ca trebuie sa ai un card micro SD in telefon.Eu il am dar actualizarea are peste 1Gb si nu ar merge.Deci,ma pot folosi de memoria interna a telefonului?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu risca.
Ia-ti un card de 4 Gb (costa in jur de doar 20 lei), formateaza-l in telefon, dupa care poti descarca pe el pachetul de actualizare.
Memoria RAM este indicat sa fie liber in timpul upgrade-ului, adica cu toate aplicatiile oprite, iar conexiunea sa fie cu semnal foarte bun.