| Sandu3 a întrebat:

Ca sa trec de la Lollipop la Marshmallow(actualizare OTA) imi trebuie neaparat un card de memorie in telefon sau e suficient doar memoria interna a telefonului?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti trebuie doar pentru a face backup la datele din telefon. Altfel nu-ti trebuie. Eu am facut update de la 4.4.2 la 5.0 fara card dar aveam numerele de telefon pe Gmail si pozele in Google Drive.

| Sandu3 explică (pentru Salontanul):

Pai oricum numerele de telefon sunt pe cartela sim, nu pe micro SD

| Salontanul a răspuns (pentru Sandu3):

Eu am peste 500 de numere si le tin pe Gmail pentru ca daca se strica cartela ce fac?