| cosmin123456789123456789 a întrebat:

As vrea va rog sa ma ajutati cu o problema:daca imi iau un telefon android cu memorie mica(sub 0, 5 gb) pot descarca aplicatii din google play pe un card micro sd ca sa nu ocup memoria interna? ...inca ceva:daca am un asemenea telefon cu memorie mica pot descarca pe el aplicatii gen gta3, temple run,sims3, nfs most wanted sau nu am acces la ele deloc?

2 răspunsuri:
| Ivonaa a răspuns:

Bună!
Desigur că îți poți adauga toate aceste aplicații pe cardul SD, dar contează mult memoria cardului pentru toate acestea.
Have fun!

| Ex7R3aM47 a răspuns:

Deci unele jocuri, aplicatii nu merg decat pe memoria interna.De exemplu skype, messenger, mail, talking tom 2, talking ginger merg instalate numai pe memoria interna.Cu o memorie sub 0, 5 gb NU poti gta 3, deoarece are niste update-uri care acum ating 430 mb. Sper ca te-am ajutat.Succes.