| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon. scria pe cutie 16gb memorie interna dar are 2, 95gb interna si 10, 57gb telefon. restul e pentru android etc. De ce are 2, 95 interna? Macar 8 de.ar fi avut. dar 2, 95? Fratimiu si.a luat tel iar pe cutie scria 8gb si el are interna 6gb, cealalta fiind utilizata de android. 6gb, frate, dar al meu cu 16gb de ce are doar 2, 95? Fundaa
Stocare interna=2, 95Gb
Stocare telefon=10, 57
Pe cutie scria 16Gb stocare interna... de ce naiba sunt doar 2, 95? De ce stocarea telefon e mai mare decat cea interna? Am un Serioux Amber X-501. Funda(again).

Răspuns Câştigător
| TheImpaler a răspuns:

Cauta pe net un tutorial de marire a partitiilor pentru modelul tau

2 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Asa sunt facute partitiile telefonului. dar cu putina munca poate fi repartitionat

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Asa avea tel meu memoria de system de 1gb si acum o are de 3, 25

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Cauta pe net un tutorial de marire a partitiilor pentru modelul tau