| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Am un Xiaomi Redmi 6a și nu înțeleg de ce pe Redmiul meu 4a cel vechi mergea mai bine pubg decât asta, îmi puteți spune? Dau funda

6 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pt ca Redmi 6a este un ****! Mi se pare ca este singurul din seria Redmi A cu MediaTek, deci ca sa intelegi are un procesor de **** pe care nimeni nu-l vrea pe cand 5A si 4A au procesoae Snapdragon.

Dar in fine nu mai lua telefoane Xiaomi din seira A, mai bine le iei simple pentru ca sunt mult mai bune in comparatie cu cele A

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Bogdan70001):

Mă Redmiul ăla 4a pe care l-am avut avea un snapdragon cu quad cu 1.4 ghz pe cand asta are un mediatek quad Core 2.0 ghz cum sa meargă mai bine la ăla că la asta?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Cum auzi procesoarele MediaTek sunt extrem de prost optimizate si nu zic ca totul este din cauza asta, dar si asta este un factor.Si rezolutia

| CarcotasulVesel a răspuns:

F. probabil ca avea rezolutia mai mica
incearca sa vezi daca poti sa schimbi rezolutia

| Denis_Denis_1998 explică (pentru CarcotasulVesel):

La Redmi 4a rezutia este 1280x720 dar la 6a 1440x780

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Intr-adevar nu e mare diferenta, atunci nu stiu sad