| anonim_4396 a întrebat:

Am un Xperia m2 si azi am vazut ca mi-au aparut niste pixeli verzi pe ecran, care sa vad doar pe fond negru...ecranul mai are si niste puncte de presiune in stanga jos, de cand l-am luat(l-am luat nou de la ORANGE) dar pixeli sunt in mijloc...Mentionez ca am o folie de sticla pe ecran, se poate ca din cauza ei sa fi aparut? Va rog sa imi spuneti ce sa fac...M-am suparat foarte tare...Nu raspundeti in bataie de joc, ca mai bine nu mai raspundeti...

Imi e frica sa il trimit in garantie prntru ca mereu cand am trimis ceva in garantie a venit mai stricat...

10 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Problema nu este de la folie atasata ecranului. Iti recomand sa te adresezi unui magazin Orange cu factura si garantia telefonului pentru a fi remediata problema in service.

O zi buna,
Orange Helper

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru OrangeHelper):

Daca il trimit in garantie vine mai stricat...Am mai avut un Orange Nivo si l-am trimis in garantie ca nu mai tinea bateria si dupa ce a venit se inchidea singur, se bloca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca sunt pixeli morti. Dupa cate stiu, la 3 sau 5 pixeli morti iti shimba telefonul. In fine " ar trebui". Cu belitii astia de la Orange...

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt peste 5 pixeli morti, dar nunstiu daca il schimba, nu am auzit...Astia de la Orange sunt niste JEGUURI, nu mai cumpar de la ei niciodata...m-am lecuit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema cu pixelii morti nu pleaca de la folie. Totul tine de calitatea telefonului. Pana si monitoarele de la PC pot avea pixeli morti si trebuie inlocuit monitirul. Dupa cate stiu eu, numai cele de tip LCD au pixeli morti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa fie si pixeli blocati. Tocmai ce m-ai facut curios si am cautat pe google. Pixelii morti sunt negri. tu spui de verde. eu nu stiu ca n-am intampinat niciodata aceasta problema. am avut prieteni care au fost in situatia asta. Cred ca poti scoate pixelii blocati.

| Sarcopt a răspuns:

Din căte ştiu dacă ai căteva puncte de culoare sunt blocați, există pe youtube videoclip cu mult culori care se achimbă foarte repede care ajută pentru deblocare. Dacă sunt negri înseamnă că sunt morți şi nu ai ce să le faci

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Sarcopt):

Sunt blocati, adica verzi happy dar se vad NUMAI PE FOND NEGRU, daca te uiti atent happy

| Sarcopt a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=-2eQhhMvi-U incearca cu videoclipul asta, lasa-l cateva minute si spune-mi daca si-a revenit.