| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Mi-am luat de curand s6 edge si m-am dus la magazin sa-mi pun folie de sticla de frica sa nu il sparg. La magazin mi-a pus folia si cand am ajuns acasa am observat ca au aparut doua pete colorate, gen cand apesi tare pe ecran. Afecteaza cu ceva display-ul? Se pot mari? Mentionez ca ecranul merge la fel de bine, iar cand ecranul e deschis petele se observa doar daca te uiti foarte atent

Răspuns Câştigător
| Vitamin3 a răspuns:

Nu-ti face griji,amavut aceeasi situatie,e de la folie, nu afecteaza cu nimic, doar daca te enerveaza, dar daca vei ca displayu iti merge greu, schimba folia sa-u dao jos.
funda?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E din cauza bulelor de aer ramase sub folie. Cu timpul, folia se poate desprinde daca nu se lipeste perfect de suprafata ecranului
Mergi inapoi la magazinul unde s-a aplicat folia si cere-le explicatie.
Probabil vor pune alta folie, fiindca odata luata jos, folia nu se mai lipeste bine de ecran si se poate desface oricand.
Du cu tine si bonul de casa si pastreaza-l pentru caz de eventuale probleme.

| anonimg a răspuns:

Schimbi folia in doua cazuri:
-daca este deranjant pentru tine;
-daca petele isi maresc suprafata.
Nu stiu daca petele vor afecta ecranul; nu cred. Mai asteapta pareri.