| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a întrebat:

Am vărsat aseară puțină apă pe telefon, nu destul pentru a intra în interior, dar destul pentru a nu mai merge touchscreen-ul. Am șters cu prosoape uscate, încălzite, l-am lăsat peste noapte într-un prosop dar ecranul tot e 'umed' și nu răspunde la comezi (dar se deschide și merge ok, deci nu e de la soft). Dimineață l-am pus în orez, dar nu știu sigur dacă asta va ajuta... îl voi lăsa minim 24 de ore dar tot îmi e frică de rezultat. Dacă nu merge nici asta, aveți altă soluție? Și dacă nu se poate 'usca', pot să merg să schimb ecranul/display-ul sau îmi iau adio de la telefon? Mețnionez că merge ok când îl deschid, se conecteză automat la wifi, se aude dacă cineva mă apelează, dar nu răspunde la nicio comandă, din contră, mai intră singur prin meniu și aplicații, probabil din cauza particulelor de apă care probabil se mișcă. nu știu, nu mă pricep la asta, și aș avea nevoie de ajutor. Nu îmi permit un telefon nou. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Dupa cum spui a fost apa gramada.are un senzor de umiditate, decigarantia este nula. daca nu iti permiti sa-l repari....este treaba ta.

| BitKode a răspuns:

Sa il lasi cateva ore desfacut, fara bateri in orez sau intr-un prosop din ala pufos laughing Apoi il mai lasi putin la aer (cam 1-2 ore) si dupa ii pui bateria si il pornesti. Cred ca o sa mearga pentru ca asa am facut si eu ( eu am intrat in piscina cu el laughing ) si acum merge. O alta solutie e sa ii cumperi touchscreen happy

| Anonimus1110 a răspuns:

Dul la reparat

| Christine005 a răspuns:

Ia un feon si usuca-l bine, dar nu prea aproape de ecran. Lasa-l o zi, apoi porneste-l si daca nu merge du-l la reparat.