| ninja600 a întrebat:

Am vazut la reincarcarea cartelei prepay apare resurse si perioada activa. puteti sa imi spuneti si mie ce inseamna acesti termeni?
de ex daca am nelimitat Orange si 350 minute nationale si sms nelimitat national si 2gb internet care sunt resursele?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Coloana ‘’valabilitate resurse’’ indica numarul de zile in timpul carora acele minute vor exista in cont spre a fi folosite.
Coloana ‘’perioada activa’’ face referire strict la perioada in care poti primi/efectua apeluri si expedia/primi sms-uri.
Asadar, atunci cand contul tau dispune de minute, trebuie sa ai grija ca numarul sa fie in perioada de activitate. Perioada de activitate este calculata de valoarea/frecventa cu care faci reincarcari.
Gasesti informatii ajutatoare aici https://www.orange.ro/....../iq/301902
In cazul resurselor enumerate de tine, acestea sunt:
• nelimitat: minute in reteaua Orange
• nelimitat: SMS-uri in retelele nationale
• 350 de minute nationale si internationale catre fix/ mobil sau SMS-uri internationale
• 2 GB internet la viteze 4G

O zi buna,
Orange Helper