| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut la un clip cu buhnici pe YouTube ca arata rezoluția 2140p,de regula arata doar dacă aveam telefon cu o astfel de rezoluție, eu având Samsung a51 care are rezoluție full hd (1080) cum de îmi apare 2140p? Chiar se vede în 2140? Telefonul având rezoluție full hd?

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Scalare...
e acelasi printzipiu cand te uiti la un 480p pe un ecran fullHD, dar in sens invers

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Nu am nevoie oricum de rezoluție mai mare, pe Samsung cu SUPERAMOLED se vede demențial de binebig grin nu se vede o diferență asa mare fata de 1440p pe care ii găsești pe telefoane care nu dispun de SUPERAMOLED
Display-urile de pe SAMSUNG sunt cele mai bune dpdv calitativ, și, ca și sunet sunt The Best.

1 răspuns: