| anonim_4396 a întrebat:

Am vrut sa trimit o poza prin mesaj Orange si am primit mesajul: Mesajul multimedia trimis catre 07xx. a fost blocat dintr-o eroare de taxare.
Totusi am putut primi o poza prin mesaj de la cineva.
Care e problema? Cum imi dau seama daca pot sa trimit poze?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca ai abonament la Orange si nu ti activat MMS poti vorbi cu cei de la Orange si ti-l activează si plătești suplimentar la abonament costul MMS-ului. Eu așa am făcut si plăteam de fiecare data când trimeteam poze sau SMS-uri care erau mai lungi si nu se încadrau ca SMS.

| Flavianadx a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Daca am cartela, nu se poate activa MMS?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Flavianadx):

Pai la cine sa plătești? Daca ai cartela, reancarca cu mai multi euro care are in oferta si MMS-uri. Cea cu 5 euro nu are. Eu am cartela Orange si reancarc doar cu 5 euro si nu am dreptul la MMS-uri.

| Bula a răspuns (pentru Flavianadx):

Daca ai cartela prepay, atunci nu ai aceasta posibilitate (tariful trimiterii MMS poate varia, in multe cazuri poate depasi valoarea unei incarcari, de exemplu: in cazul trimiterii unei filmari).

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ar mai fi o soluție. Sa încarci pe lângă cartela si câțiva euro credit si ti se va lua din acest credit pana se termina de fiecare data când trimiți un MMS.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin mesaje SMS nu se pot trimite poze.
Pentru trimitere poze trebuie sa folosesti mesaje multimedia (MMS).

Daca ai telefon "destept", atunci poza se poate trimite prin e-mail, Messenger, Whatsapp etc., gratuit.

| Flavianadx a răspuns (pentru Bula):

Cum fac sa activez MMS? Daca am cartela merge?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mesajele multimedia costa destul de mult. Daca nu ma insel, depinde de operator, insa posibil sa se taxeze si la expeditor si la destinatar. WhatsApp/Telegram/Signal/Viber/FB messenger ce au? happy

| Zuzu1991 a răspuns:

Mama, ai un fetish cu MMS?
ca sunt in draci solutii gratis si care nu necesita activare si alte balarii de gen: whatsapp, viber, Facebook messanger, signal, telegram, etecetera

| InYourMind a răspuns:

Dacă ai cartela prepay nu poti