| Jrr_Bogdy_1996 a întrebat:

Anul acesta am primit un j5 2017, acum 2 luni modul de energie economisire făcea figuri si începea să țină cat mai putin. Pe maxim ținea vreo 6 zile iar acum tine doar 2. Nu am multe aplicații, wapp, ig, brawl, hay day, Facebook si cam atâta, dar aplicațiile au început să consume multă energie, cine ma poate ajuta si pe mine?

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Depinde de modul in care folosesti tu telefonul. Acele moduri se adapteaza si se schimba dupa tine si cat l-ai folosit tu in acea saptamana. De exemplu daca o saptamana intreaga tii telefonul in full-load si se descarca dupa 4-5 ore, la sfarsitul saptamanii atat iti v-a aproxima si telefonul si la fel v-a scadea si pe Modul Economisire.