| chipicao a întrebat:

Are cineva abonament la digi mobil?
ma refer la bonamentul acesta nou...
as vrea sa stiu cum stau cu acoperirea de retea sau cum se zice...
adica pe unde am semnal ca sa pot vorbi

4 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Pentru Digi Mobil ai nevoie de un telefon 3G obligatoriu. Acoperire ai peste tot unde exista semnal Digi si peste tot unde este Vodafone. Acolo unde se termina semnalul Digi, in mod automat trece pe Roamnin cu Vodafone fara ca tu sa stii, simti sau sa platesti in plus. Diferenta e ca dupa ce ai parasit zona de acoperire Digi, nu mai ai internet. Acesta nu intra in Roamning cu Vodafone.

| chipicao explică (pentru Admunssen):

Deci...cand nu am semnal Digi trec pe Vodafone Roaming si nu platesc nimic in plus dar nu imi va merge netul?

| Admunssen a răspuns (pentru chipicao):

Da, ai inteles bine.

| chipicao explică (pentru Admunssen):

Pentru ca ma gandeam sa imi fac un abonament la Digi mobil
eu am de ceva timp bun abonament la rds-rcs de telefonie mobila fixa internet si televizor...acuma nu stiu cum va fi telefonia mobila pentru ca as vrea sa imi fac un abonament cu nelimitat tot
mi se pare prea rentabil....sincer