| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare pentru detinatorii de iPhone-uri:vi s-a intamplat ca numai dupa cateva luni de la achizitionarea unui iPhone sa vi se blocheze? Astazi am ramas consternata cand am realizat ca telefonul meu nu mai raspunde la nicio comanda, l-am repornit dupa care imi aparea numai sigla de la Apple.Am ajuns acasa,l-am pus la incarcat si iarasi imi facea figuri, iar dintr-o data functia touch ID s-a activat.Problema este alta acum:nu mai pot suna si nici nu pot fi sunata.Sincer,am ramas dezamagita de capacitatile acestui telefon.In plus, nu merita sa dai 30 de milioane pe un astfel de telefon, aviz celor care doriti sa va luati un iPhone.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai ramas consternata? pai e o electronica se mai strica, daca nu vroiai sa ramai consternata nu mai dadeai o caruta de bani pe el

| anabelisa a răspuns (pentru suntserios):

Pai da, am ramas consternata pentru ca nu ma asteptam ca dupa o perioada scurta de timp sa am probleme de genul.Ma asteptam, dar nu atat de repede.In plus, a fost un cadou din partea parintilor, nu voiam neaparat un iPhone.

| relian a răspuns:

Nu stiu ce ai facut sau ce probleme ai dar probabil se mai intimpla.Dar daca se intimpla mergi la Apple si iti vor da alt telfefon.Eu am avut toate mmodelele de iphone dar nici unul n-a facut ce tu spui aici.Deci avnd in vedere ca nu ai mai avut si nici nu te pricepi la telefoane nu da sfaturi celor care vor sa cumpere ca se pare nu prea esti in masura.Scuze dar eu asa vad situatia.Si crezi ca alte telefoane nu au probleme? Cauta si o sa afli si o sa te minunezi si mai tare decit ai facut-o acum sa vezi cite probleme au alte branduri de telelfoane.Cauta la Samsung si o sa te minunezi.E normal ca orice telefon sa se blocheze ma refer la telefoanele care au sisteme de oprare pentru ca pina la urma este un sistem de operare pus intr-un mic aparat miniaturizat si cind faci mai multe operatii deodata se intimpla.Dar ce spui tu ar putea fi un defect din fabricatie, dar cei de la Apple til schimba fara nici o problema.Nu se intimpla acelasi lucru cu alte branduri, cind te duci si spun sa faci ce stiu ca ei nu-ti dau altu.Am prieteni care vorbesc f mult la telefon apoape toata ziua, in acelasi timp asculta si muzica de pe net, mai si folosesc si facebook si deodata vrea sa nu stiu sa vada nu stiu prin telefon si vede ca nu mai ia comenzi.Se blocheaza dar nu mereu.Il inchizi de tot apoi il repornesti si revine totul la normal.Insa in cazul tau s-ar putea sa fie defectiune de soft sau altceva.Acum parerea mea dupa ce am folosit toate telefoanele posibile si orice tip de calculator, laptop am schimbat tot si tin doar Apple.Dar fiecare cu placerea lui.Bine eu vorbesc din pctul meu de vedere care este unul practic, adica folosesc aceste dispozitive normal, stiu cum lucreaza, ce face si etc si asta e am ajuns la concluzia - calculatoare c Apple sau telefon ca iphone, mai bune nu prea sint. Oricum e bine sa mergi la Apple si sa le arati ce problema ai, daca telefonul este in garantie. Apple acorda garantie 1 an de zile oriunde in lume pentru orice dispozitiv deal lor.Deci il poti repara oriunde ai fi in orice tara indiferent de unde l-ai cumparat daca esti in anul respectiv.Bafta oricum si scuze ca am scris cam mult pe aici.

| anabelisa a răspuns (pentru relian):

Nu trebuie sa-ti ceri scuze,iti multumesc pentru ca ti-ai expus punctul de vedere intr-un mod pertinent, dar vreau sa intelegi ca eu nu am dat sfaturi nimanui, poate am exagerat cand am spus ca nu-si merita banii, dar chiar m-am informat despre ce poate face acest telefon fata de anterioarele modele, tin sa-ti spun ca inainte am avut iPhone 4S, deci nu pot sa spun ca sunt o neinitiata in ''tainele'' lui.
S-a rezolvat si problema cu al meu iPhone, resetand toate configurarile telefonului si totul merge perfect. Sper insa sa nu se mai intample prea des.

| relian a răspuns (pentru anabelisa):

Ma bucur ca totul a iesit bine pina la urma si scuze daca am fost prea direct, ori poate modul de exprimare nu e unul la care te asteptai. Poate asa este uneori sint prea direct si asta e, se mai intimpla.

| RobertMoon a răspuns:

S-a întamplat la tata ce spui tu, iar cand intra pe appstore se încarca câteva minute, iphone5, dar a scapat repede de el.

| LTAA a răspuns:

IOS 8, asa-i?

| anabelisa a răspuns (pentru LTAA):

Da

| LTAA a răspuns (pentru anabelisa):

Fuga la service cu el.

| mdany a răspuns:

Am auzit de probleme de genul. Daca nu se remediaza problema si telefonul inca este in garantie, il poti schimba cu unul nou.

| Ana-Maria_Popescu_1990 a răspuns:

Ce IPhone ai?
Mie mi se întâmpla la IPhone 3Gs sa Aștept cand deblochez...

| Allexandra27 a răspuns:

Ai fost cu el la reparat! Si eu am iphone si se blocheaza din cand in cand merege greu! Toate telefoanele sunt chinezarii