| Cbby a întrebat:

As dori sa stiu daca un telefon cumparat din SUA functioneaza in Romania. Banuiesc ca trebuie decodat sau ceva, dar as vrea sa stiu daca mai exista si alte impedimente.

2 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Doar daca e quad-band (850-1900/900-1800 MHZ GSM) Altfel, e inutilizabil. Poti vedea daca e asa pe cutia telefonului sau in manualul de instructiuni

| AbysWallker a răspuns:

Uite eu acum am venit din america cu un iphone 5 si am vazut ca aici nu exista cartela inca pentru el. deci chestia asta... ar trebui pusa universal sa mearga orice cartela fie ca e de Romania fie ca e de...