| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR VA ROG! Am cumparat un telefon de pe internet si mi s-a spus ca este decodat insa este codat pe o retea straina. As vrea sa stiu daca rezolv ceva daca ma duc la politiestraight face Multumesc anticipat si as dori cat mai multe raspunsuri

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

De ce vrei sa mergi la politie? Daca vrei sa il decodezi nu te ajuta politia. Trebuie sa mergi la un service si ti-l decodeaza acolo. Daca vrei sa dai il dai pe mana politiei pe cel de la care ai cumparat mobilul este putin probabil sa ii faca ceva. Din moment ce ti-a spus ca este codat inainte de a-l cumpara nu mi se pare ca este ilegal.

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru Amilik):

Mi'a spus ca este decodat...deci ce as putea rezolva?

| Amilik a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Poti incerca sa mergi la politie dar ma indoiesc ca iti vor rezolva cazul. Sunt ele cazuri mai grave pe care politia romana nu le rezolva, chiar crezi ca se vor sinchisi de un telefon codat? Totusi traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!