| Ion_Geanina_1999 a întrebat:

Astăzi mi-a căzut telefonul în apă și nu se mai aude deloc. Îmi apare tot timpul "Căști conectate". Ce îi pot face să-și revină?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Giani, dă cu uscătorul de păr pe el și dacă își revine e bine, dacă nu, altul!

| NLS a răspuns:

Usca-l 5 min cu foenul, dar la viteza mai mica.
Apoi pune-l intr-o oala sau cratita cu orez, sa il acopere bine pe toate partile... inclusiv in partea de jos.
Dupa 10-12 ore verifica daca merge, daca nu, mai lasa-l 12 ore.
Bineinteles, daca are baterie detasabila, scoti capacul si bateria inainte sa-l bagi in orez!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pune telefonul in OREZ; sa fie cat mai mult orez! Dupa 36 de ore incarca si verifica functionarea

| Bogdan70001 a răspuns:

U,da-i un restart si isi revine. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la reparatie

| banud a răspuns:

Baga-l in orez si dupa o jumatate de ora uscal cu uscatorul de par si mie mi-a cazut in apa am avut apa si sub ecran si mi-a spus un prieten ce sa fac si acum folosesc telefonul in conti noare acum depe el am scris

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Si eu am patit la fel. cred ca recunoaste senzorul ca apa e de fapt o pereche de casti. Eu l-am lasat sa se scurga de apa si a doua zi a mers