| AlexandruAdy a întrebat:

Asus Zenfone 4Max sau Samsung S7
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| OnePiece a răspuns:

Snapdragon 430 e suficient pentru majoritatea lucrurilor pe care le face un om obisnuit. Faza e ca ecranul e cam prost, doar HD si nu full HD. Pentru 5'5 inci e cam putin.

Poti sa cauti ceva full HD gen Xiaomi Mi A1 pe care il gasesti la acelasi pret, dar nu ai bateria de pe Asus.

Compromisul ar fi Redmi Note 4, dar nu pupa Oreo.

Daca te multumesti cu ecranul de doar 720p poti sa iei Asus mai ales ca te si tine o gramada, si va primi Oreo, dar nu stiu ce sa zic de ecranul ala. Dar nu stiu cat de mult tii neaparat sa ai ultimul Android pe telefon.

S7 e rapid si puternic, si are un ecran superb, in rest nu e cine stie ce. Bateria e de nivelul lui P9 lite, iar spatiul de stocare e tot de 32 dar are viteza de acces mai slaba ca la Asus.

Concluzie: eu zic sa te uiti si la Xiaomi Redmi Note 4. Are baterie de 4000 (inca buna) si specificatii mai bune, poti chiar gasi cu memorie de 64 de GB si 4 de RAM daca vrei. Plus Android Nougat.

2 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Vrei baterie sau performanta?

| AlexandruAdy explică (pentru OnePiece):

Asta e si problema, nu stiu care
La Asus performantele sunt mai putine, dar rezistenta mai mare, iar la Samsung S7 invers

| OnePiece a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Snapdragon 430 e suficient pentru majoritatea lucrurilor pe care le face un om obisnuit. Faza e ca ecranul e cam prost, doar HD si nu full HD. Pentru 5'5 inci e cam putin.

Poti sa cauti ceva full HD gen Xiaomi Mi A1 pe care il gasesti la acelasi pret, dar nu ai bateria de pe Asus.

Compromisul ar fi Redmi Note 4, dar nu pupa Oreo.

Daca te multumesti cu ecranul de doar 720p poti sa iei Asus mai ales ca te si tine o gramada, si va primi Oreo, dar nu stiu ce sa zic de ecranul ala. Dar nu stiu cat de mult tii neaparat sa ai ultimul Android pe telefon.

S7 e rapid si puternic, si are un ecran superb, in rest nu e cine stie ce. Bateria e de nivelul lui P9 lite, iar spatiul de stocare e tot de 32 dar are viteza de acces mai slaba ca la Asus.

Concluzie: eu zic sa te uiti si la Xiaomi Redmi Note 4. Are baterie de 4000 (inca buna) si specificatii mai bune, poti chiar gasi cu memorie de 64 de GB si 4 de RAM daca vrei. Plus Android Nougat.