| cfrtobias a întrebat:

Ati patit sau ati vazut sa nu fie la Samsung sa arate cand se incarca cand incarci orele si minutele?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce te referi? Eu am un frigider Samsung.

| cfrtobias explică (pentru darrio2007):

Pai ce frigider bagi in priza si explodeaza si arata ca se incarca si orele si minute?

| darrio2007 a răspuns (pentru cfrtobias):

Era doar o gluma. In ziua de azi sunt diferite produse cu marca Samsung.
Stiu ca ti se arata procentul incarcarii dar nu si timpul de cand incarca sau timpul ramas pana la incarcarea completa. Pentru asa ceva exista aplicatie care trebuie instalata. Eu asa am facut la telefonul meu.

| Wr3nch a răspuns:

Da barosane si nu e un defect. Probabil nimeni nu se uita la timer si au decis sa scoata functia.

| cfrtobias explică (pentru Wr3nch):

Pai telefon e din 2018 daca ar fi scos atunci ar scoate la toti toate variantele de Samsung

| Bizon95 a răspuns:

Reformuleaza intrebarea ca nu pricep nimic DE NIMIC

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Deci are tata un A6+ si eu am alt Samsung si mie cand bag in priza sa incarc cu curent telefonul apare cat la 100 am pana la incarcare completa apare pe desktop sau cum sa zic pe ecran in bara sus da el nu are e eroare?

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca are alt Android, da, e posibil

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Pai faza e ca pana acum nu stiam nici el ca n-are ca sora mea tot Samsung are si se mira cum de nu are

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Te referi la timp, sau la procent
procentul este la toate telefoanele afisat, DACA il activezi din setari (arata bateria cu procent), moment in care cand il ai la incarcat iti afiseaza cat procent are in momentul ala si poti sa faci diferenta pana la 100% cat mai are de incarcat

iar eu am S8+ si doar la el am un indicator de timp, cat mai are pana se incarca, la nici un alt telefon nu am avut asta pana acum (si am avut mai multe Samsung-uri pana acum) si asa am descoperit ca incarcatorul original a inceput sa dea rateuri, in loc de 1h30 in cat timp incarca 80% in fast charging m-am trezit cu 6-8h

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Pai vezi unde ar aparea fast charging sau normala nu apare

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

happy
scos de 5 ori din mufa pana la urma apare fast charging
insa m-am trezit si cu mesaj de avertizare de gen: too slow charging
asa ca l-am inlocuit cu unul care nu are fast charging dar are putere mare (12W)
si care incarca cu 15 minute mai mult decat fast charging

| cfrtobias explică (pentru Bizon95):

Pana la urma poate asa e telefon ca are versiune 9

| Bizon95 a răspuns (pentru cfrtobias):

Dehwinking

| Kevinn2000 a răspuns:

Nu se încarcă orele și minutele, ci bateria... Dacă la asta te refereai. Și nu, nu am pățit să nu arate când încarcă. Dacă nu arată că se încarcă, posibil să se fi stricat încărcătorul sau mufa telefonului.

| cfrtobias explică (pentru Kevinn2000):

Pai daca incarca nu are cum sa fie stricat

| Kevinn2000 a răspuns (pentru cfrtobias):

Eu am înțeles de la tine că nu îți arată că se încarcă telefonul... Nu citisem alte răspunsuri, doar întrebarea ta, acum am văzut că te-ai referit la altceva.