| catelusdragalasmicut a întrebat:

puteti sa ma lamuriti? am fost la excursie la munte, mi-am scapat telefonul pe un pod de lemn iar can l-am vazut aveam bateria scoasa. am pus-o la loc, am pornit telefonul, iar cand sa se incarce se incarca 100%, dar ciudat, nu face nimic. ce a patit? am toate pozele din excursi aia pe el si nu vreau sa le pierd! ce sa fac? telefonul e Samsung G-5220.
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poate s-a miscat SIM-ul sau cardul.
Verifica-le.

| viotedy a răspuns:

Sa-l duci la reparat.cine stie ce s-a intamplat.de regula nu-s asa sensibile.eu le-am scapat si pe beton si n-au avut nimic.tot Samsung-uri.

| M29 a răspuns:

Salut!

Pozele sunt salvate de obicei pe card deci ar trebuie sa nu fie probleme cu pozele tale. Extragi cardul din telefon si folosesti un cititor de carduri, un adaptor microsd -usb sau si un alt telefon si le vei recupera cu usurinta.

Cat despre telefon cea mai buna varinata ar fi sa mergi cu el la un service.

O zi buna!

| Andrei0510 a răspuns:

Daca card-ul de memorie inca e bun, atunci gaseste un telefon compatibil cu el(orice telefon Samsung) ia un cablu Usb ca la Samsung toate sunt compatibile si pune pozele de pe telefon pe calculator.Cat despre telefon, du-l la un service si vezi ce iti zice.Parerea mea e ca e mai important card-ul decat telefonul deoarece telefoane o sa mai fie, dar amintirile pot trece repede!

| Andrei0510 a răspuns:

Daca card-ul de memorie mai e bun, ia urice telefon Samsung cu touch de la un prieten sau un membru al familiei pune-l in el, ia un cablu USB si pune pozele pe calculator.Cat despre telefon, iti sugerez sa te duci cu el la un service si sa vezi ce iti zice.Eu zic ca sunt mai importante pozele deoarece telefoane vor mai fi, dar amitirile pot fi uitate usor!

| catelusdragalasmicut explică:

Pai, pe card, dar pozele din excursie sunt pe telefon. nu imi prea pasa asa mult de card, vreau pozele din excursie. alte idei?