| Clamidia a întrebat:

Azi am îmbrățișat un prieten ca de plecare și avea telefonul in mâna și când m-am desprins din îmbrățișare, s-a atins mâna mea cu mâna lui și i-a căzut telefonul din mâna si s-a spart, cat costa ecranul la Huawei y6 2019? Ca trebuie sa îl plătesc

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Undeva intre 250 si 300 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Oare chiar iti e prieten? Spui ca l-a mai spart odata tot la fel. Ori are obicei prost sa-l tina in mana mereu ori vrea sa-l mai schimbe din cand in cand.

| Clamidia explică (pentru darrio2007):

Mna asta e

| Panamax a răspuns (pentru Clamidia):

Daca il scapai tu era vina ta.
Daca el l-a tinut cu doua degete de l. abar handicapat este vina lui.

| mgtow a răspuns:

Depinde cat cere ala care repara, musai te obliga sa platesti tu?

| Clamidia explică (pentru mgtow):

Pai el mai era spart odată, tot așa, i-a dat cineva peste mâna și l a scăpat, și mie mi s-a atins mâna mea de a lui și a căzut

| Ineys a răspuns:

Telefonul se tine in buzunar cand esti fata in fata cu cineva. E un semn de respect. Eu zic sa si-l plateasca singur.

| Panamax a răspuns:

Poate asa invata sa-si tina rahatul de telefon in buzunar.
Nu trebuie sa-i platesti nimic.

| cfrtobias a răspuns:

Aici scrie https://www.olx.ro/......cwCOg.html OFERTA! Display Huawei Y6 2019 Nou, Original
•———————————•
Pret 280 lei.
•———————————•
Pretul NU include montaj! (50 lei) ma gandesc ca e tot pe undeva pe acolo e pret sau chiar mai ieftin de faci la tine in service

| Emazio a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa plătiți in cel mai rau caz amandoi jumate jumate, pentru ca nu a fost ceva voit, ci un accident si nici macar nu a fost cauzat doar de tine. Ci pentru ca amandoi v-ați îmbrățișat.

| Legendarydk a răspuns:

E in jur de 200 de lei, pacat ca iti cere banii, pentru ca cel mai probabil va face altceva cu banii si va sta cu telefonul asa:))
https://www.google.com/......-2019/amp/

| Clamidia explică (pentru Legendarydk):

Pai na, nu am ce sa fac

| Motoc_Alex_1999 a răspuns:

Schimba-ti prietenul

| NExT69 a răspuns:

Pai am vazut ca pe eMAG costa 629, 00(telefonul) iar desplayul costa pana in 100 lei parerea mea. Uite aici un site de pe care il poti comanda sau te poti duce tu la tine in oras ca sigur e un service pe acolo, https://www.shopmania.ro/......231260599.
Cum a zis si cel de mai jos, nu cred ca a fost vina ta, adica nu stiu de ce te-ar obliga, era la el in mana.

| Clamidia explică (pentru NExT69):

Pai știu, el avea telefon nou de câteva zile și măcar dacă își cumpăra husa și folie se sticla in loc sa bage bani la păcănele

| Depoka a răspuns (pentru Clamidia):

In cel mai bun caz sa se mulțumească cu jumatate din suma pentru ecran platita de tine. El cum isi tine telefonul, daca doar de la o simplă împingere a căzut jos? Personal nu mi se pare corect sa plătești tu.