| sow12 a întrebat:

Azi am scapat telefonul in apa (Galaxy s4).L.am uscat și după 10 minute am observat ca îmi apare ca sunt conectate căștile dar nu sunt.Pot asculta muzica doar dacă bag castile, dacă ma suna cineva trebuie sa dau pe difuzor...ce pot face?

Răspuns Câştigător
| cliviuv a răspuns:

Buna,
Cel mai probabil ai un scurt la conectorul audio - jack.
Este posibil ca sa se usuce apa in el si sa isi revina.
Ce iti recomand: scoate imediat acumulatorul, nu se stie unde incepa sa oxideze placa/conectori sau altele, si mergi intr-un service sa ti-l curete.
Daca doresti il poti trimite chiar la noi la repargo.ro costul total al reparatiei va fi de: 80 lei (nu platesti taxe de transport). Noi venim la tine il ridicam si ti-l returnam in 24 ore reparat, verifici si apoi platesti.
O zi placuta.

1 răspuns:
| sow12 explică:

L-Am lăsat la uscat și s-a rezolvat.