| Danutz_2579 a întrebat:

Azi,mi-am cumparat un microSD card pentru telefonul Samsung Galaxy Mini2.Cardul este Toshiba si este de 8gb.L-am introdus in slotul unde trebuie bagat dar nu pot sa inchid capacelul acela.Pur si simplu fundul cardului este putin afara. ajutati-ma va rog am bagat gresit cardul sau ce?

4 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Lai introdus gresit, inceraca cu din nou doar in sens invers cum la bagat(suna cam aiurea dar nu stiu cum sa-ti spun altfel)

| Danutz_2579 explică (pentru IonutGaby):

Daca il bag invers abia intra, problema e ca l-am bagat corect numai ca nu citeste cardul daca il apas mi-l da afara(fundul).

| IonutGaby a răspuns (pentru Danutz_2579):

Daca nu ti-l citeste telefonul nu ai ce face, iti trebuie altul

| Alex299 a răspuns:

Ori l-ai bagat gresit ori a intrat ceva inaintea cardului(praf, firmituri)