| Bububah111 a întrebat:

Bai, va rog frumos ajutati-ma! Mi-am luat iPhone 4s original, toate merg bine.Problema e ca nu suna, parca e dat pe silent. Nu pot auzi nici cand ma suna cineva si nici la mesaje. Pe jocuri merge sunetul la fel si muzica.De vorbit vorbesc la el si ma aude si celalat. Stiti ce poate fi? E posibil sa fie si din setari doar ca nu stiu exact pe unde sa umblu. Daca m-ati ajuta, v-as fi recunoscatoare.

1 răspuns:
| TheSlasher a răspuns:

Langa tastele de volum este un buton care poate fi mutat in sus sau in jos, cand il muti intr-o parte iti scrie "silent" (sau cum ar fi sa il pui doar pe mod vibratii) (daca il ai in engleza) si daca il muti in cealalta parte il vei auzi normal. Daca tot nu merge inseamna ca este din setari. Sper ca te-am ajutat