| Alinutcelcurios a întrebat:

Stau și mă gândesc la o copie a unui telefon de ex iPhone 11, Samsung Galaxy Z flip etc ei la setările telefonului la sistem la versiunea IOS scrie cumva gen iOS 16 adică pe scurt un SISTEM DE OPERARE ANDROID/IOS MERGE INSTALAT PE UN DISPOZITIV NEOFICIAL?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu functioneaza, asta pentru ca fiecare telefon sau brand are placa lui de baza, deci este placa specifica acelui telefon.Ca urmare softul sau acel sistem de operare vede ca nu este placa de baza pentru care a fost el pproiectat, ca urmare nu va functiona.

Doar daca fabricantul acelui telefon proiecteaza acea placa de baza si pentru alt sistem de operare, ar merge, asa cum este cazul la calculatoarele Apple, pe ele poti instala si windows, dar asta pentru ca permite Apple, asa este facuta placa lor de baza, sa poata functiona ambele sisteme de operare.

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

IOS nu merge niciodată pe replici

| gabriel2004o a răspuns:

Nu face greseala de a cumpara un telefon fake
scriu ele ca sunt la fel ca cele originale(de exemplu:acelasi procesor, stocare, memorie ram) dar in realitate pe un program de benchmark au procesor prost si un gb ram(in general) la toate telefoanele
la ios e imposibil sa instalezi pe orice telefon asa ca vin cu un android mascat care arata ca pe ios, si dupa vezi ca ai google play si restul
cel mai bine zic sa strangi din b*ci o luna si sa iti iei ori de pe Olx sau Flip un telefon original si de buget

Răspuns utilizator avertizat
| 47red a răspuns:

In general copiile de iphone au android "mascat" cu un launcher sa para IOS. Dar acum si la Samsung si la iphone sa nu te gandesti ca ceea ce iti zic cei de pe wish.com sau unde ai vazut la specificatii tu sa fie chiar 1:1 cu originalul... Recomand mai bine un telefon mai bunicel de buget care sa semene cat de cat cu flagship-ul respectiv in locul unei replici, de la stabilitate pana la siguranta utilizatorului happy