| reason2fly a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace cu sistem de operare android si doresc sa vizualizez filme, mi-am instalat bsplayer versiunea din magazinul de aplicatii insă filmul merge sacadat.
Sfaturi?

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Cea mai buna aplicatie pentru vizionat filme este mx player (gratuit), dar daca rzolutia filmului este mare, tot o sa mearga sacadat din cauza procesorului mic...
Cauta filmele in format mp4 la o rezolutie mai mica...

| reason2fly explică (pentru alecx4music):

Am cautat filme mp4, aceeasi problema. Da e ok, nu e chiar asa de sacadat ca prima data, iar sonorul e ok si e sincronizat.
Multumesc.

| alecx4music a răspuns (pentru reason2fly):

Ar mai fi o varianta, dar dureaza cam mult.
Descarci un video converter: http://www.freemake.com/free_video_converter/
Bagi filmul tau in program, si selectezi la output android sau o rezolutie mica 320x240 iar la sunet pui mp3.
La rezolutia asta nu ar trebui sa mai sacadeze, dar cum am zis o sa iti ia ceva timp...
Bafta!

| Bizzle a răspuns:

Sallut. happy

Pai sunt si acestea motive, dar poate ai telefonul prea incarcat. Teai gandit la asta? Poate ai prea multe aplicatii probabil inutile care iti ocupa spatiu si duc la incetinirea unui video. Incearca sa-ti mai faci curat prin tel. Sterge ce nu-ti trebuie, astfel vei tine doar ce folosesti nu asa inutil happy Succes!

| reason2fly explică (pentru Bizzle):

Am facut deja asta, nu cred ca e problema.

| Craftt a răspuns:

Filmul e 1080p?