| Alinutcelcurios a întrebat:

Daca la un telefon cu ecran OLED gen S10+, Nokia 9 pureview, Nokia 8 sirocco etc ii pui ecran TFT VA FUNCȚIONA CORESPUNZATOR?

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Referitor la consum nu știu care consuma mai mult. Dar Referitor la rezoluție, oled is the King; la fel la soare, la oled vezi la tft îl cel mai bun caz mai pui o mână pe ecran sa zărești ceva și atunci ce ai rezolvat?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tu ești fabrică de telefoane și ai angajați specialiști in microelectronică, sigur că (dacă il modificați - inutil de altfel -) va funcționa

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Alinutcelcurios):

Indeplinești condițiile de mai sus?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Alinutcelcurios):

Îhî

| GeorgeCazan a răspuns:

În teorie merge, dar cine sta sa facă o schema de conexiuni (durează zile) și apoi sa facă o interfață pentru conectarea respectivului telefon cu ecranul tft. E fezabil de făcut doar dacă ai proiect de diploma la facultatea de electronică; cu un astfel de proiect ai putea impresiona profesorii. În rest e inutil și fără rost. Plus ca trecerea de la Oled la TFT e de fapt un mare donwgrade, nu stau acum să explic ce diferențe sunt.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeCazan a răspuns (pentru Alinutcelcurios):

Referitor la consum nu știu care consuma mai mult. Dar Referitor la rezoluție, oled is the King; la fel la soare, la oled vezi la tft îl cel mai bun caz mai pui o mână pe ecran sa zărești ceva și atunci ce ai rezolvat?