| Ami563Midori a întrebat:

Bunã! Știe cineva un site, un magazin online, ceva de genul, de unde aș putea comanda o baterie internã pentru telefon? Adicã, poate ați comandat și voi de undeva de pe net, în România, poate știți vreun site care nu vinde orice prostii care par bune dar când ajung acasã primești o bucatã de carton. Nu comand eu prea des ceva de pe net, dar dacã știe cineva, pentru cã în orașul meu nu am gãsit nicãieri o baterie internã potrivitã telefonului meu. ( sper cã am pus categoria potrivitã, cã nici eu nu știam exact )

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nu e chiar asa cu internetul nu primesti cartofi in colete, cauta pe google baterie de care ai nevoie modelul si vezi ce site-uri iti apar, sau zi-mi mie modelul si iti recomand de unde sa cumperi

| Ami563Midori explică (pentru 1Q):

Am un telefon Allview V1 Viper. Dar am cautat, si nu am gasit baterie interna pentru modelul meu de telefon in stoc. Si stiu ca nu primesti cartofi in colet, am comandat si eu tricouri si coliere din alte tari, din tara, dar am riscat mult cand am luat chestii scumpe, totusi am primit ceea ce voiam. Daca stii vreun site bun si sigur, ca nu am mai comandat de ceva timp de pe net, si nu am chef sa risc banii degeaba pe site-uri sau magazine online cu baterii de mana a doua, folosite, ca exista si de astea.

| 1Q a răspuns (pentru Ami563Midori):

Da pai baterie externa pentru modelul tau nu am vazut nici eu, dar de ce nu iti cumperi un acumulator extern? e mult mai bun ca merge la roice timp de telefon si daca iti cumperi unu de 10000 mah poti sa iti incarci telefonul de 5 ori, iti recomand siteurile cel.ro, pcgarage.ro,emag.ro, altex

| Ami563Midori explică (pentru 1Q):

Eu am scris BATERIE INTERNĂ, NU EXTERNÃ. Este o diferențã uriașã între ele. Încãrcător nu am probleme sã gãsesc unul bun, dar bateria externã este cea care alimenteazã bateria internã. Mai exact, bateria din telefon, nu încãrcãtorul. Cã stau 5 minute pe telefon și se descarcã. Nu rezistã bateria telefonului dacã nu îl țin tot timpul la încãrcat.

| 1Q a răspuns (pentru Ami563Midori):

Da frate stiu si eu diferenta, am gresit acolo la scriere, ti-am recomandat un acumulator extern pentru ca mi s-ar parea mai ok decat o betrie acum tu faci cum vrei