| Ser9iu a întrebat:

Bun TPU,
Mi-am luat de curand un Huawei Ascend y200 si am o problema,
La jocurile 3D dupa ce imi intra in joc ma scoate afara si scrie ca se incarca... si la cele care imi merg cele mai slabute gen angry birds se pune pauza singur foarte des... cum as putea rezolva problemele? Are versiunea de android 2.3.6

2 răspunsuri:
| Tube_You_1999 a răspuns:

Nu te lasa sa joci jocuri 3D pentru ca ai ramul si procesorul mic ( 256 MB RAM, 800 MHz Cortex-A5 ). Iti trebuie cel putin 1 GB ram ca sa-ti mearga fara probleme! happy

| Ser9iu explică (pentru Tube_You_1999):

Procesoru nu e asa mic, un amic are galaxy fit cu procesor 600 si ii merge nfs shift, mie imi merge maxim o runda sa joc si dupacea ma scoate...