| sebastiannnn a întrebat:

Salut, am un Huawei ascend y200. as vrea sa-l rootez. sa profit de procesor sa-mi mearga jocurile mai bine...cum as putea proceda.? dati-mi un tutorial sau ceva... un video prin care sa-l pot roota.programe.telefonul are anroid 2.3.6

1 răspuns:
| dov76 a răspuns:

Faptul ca il rootezi nu te va ajuta sa iti mearga jocurile mai bine, in fapt telefonul se va misca exact la fel pentru ca root iti da drepturi de administrator asura telefonului asta insemnand ca il poti strica in orice moment de neatentie prin simpla stergere a unui fisier de acolo. Sub nici o forma daca ii faci root nu se va misca mai bine nu stiu de unde ai auzit asta. Sunt de acord ca exista mici aplicatii care forteaza procesorul sa functioneze tot timpul la capacitate maxima insa asa vine la pachet cu cel putin 2 probleme si anume reduce considerabil durata de viata a procesorului si creste destul de mult consumul de energie ( chiar si cand nu il folosesti acumulatorul se termina rapid) si tot nu o sa vezi telefonul "zburand" asa cum visezi.