| Florescu_Adita_1990 a întrebat:

ajutati-ma! Telefonul meu Samsung galaxy mini gts 5570 se aprinde pana la galaxy mini gts5570 Samsung si nu mai merge... Am incercat sa dau chestiile alea cu wipe cache, yes si reboot dar nu merge FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dumitru1995 a răspuns:

Salut prietene!
1)Apasa butonul HOME si butonul cu care aprinzi telefonul si o sa apara
ANDROID SYSTEM RECOVERY
2)Jos apasam pe butonul care e langa home, alea trei liniute
3)cu ajutorul butoanelor cu care dai volumul la telefon
(Butoanele care dai mai incet si mai tare la sunet)
te duci la wipe data/factory reset, apesi butonul HOME din nou
(Butonul HOME indeplineste functia de OK)
4) dupa aceasta apesi la fel cu butonul HOME,, reboot system"
Asta ar trebui sa te ajute!

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Reinstaleaza-i ROM-ul.

| Florescu_Adita_1990 explică (pentru eucumine010):

Cum

| eucumine010 a răspuns (pentru Florescu_Adita_1990):

Fa ce a spus Dumitru1995, incearca intai sa ii dai un reset.