| 2001claudiu a întrebat:

am achizitioanat recent un telefon in abonament la Orange in valoare de 90 de lei, telefonu este un p8 lite si acum (abonamentul este de doi ani) acum mi-am dat seama ca ies foarte mult in dezavantaj. Acum intrebarea mea este cum as putea sa renunt la acest abonament, mentionez ca abonamentul este luat de o saptamana. Multumesc

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti solicita rezilierea abonamentului in orice moment, insa acest lucru va fi posibil cu plata in avans pentru lunile ramase din contract.
Mai multe informatii poti sa obtii de la colegii nostri de la Serviciul Clienti, prin apel la 411.
O zi buna,
Orange helper

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

ACUM e un pic cam tarziu. INAINTE sa inchei contractul, trebuia sa iti pui intrebarea daca acel abonament merita sau nu dobandit. In general, abonamentele contin clauze si costuri in defavoarea clientilor. Te atrag cu oferte imbietoare, dar, in final, tot companiile au de castigat. Vina e a voastra, ca va lasati pacaliti de publicitate.

| jocker007 a răspuns:

Mi se pare ca trebui sa platesti 50% din valoarea abonamenrului pe doi ani 1080 de lei.

| SpecialDenis a răspuns:

Ai putea sa renunți la el dar va trebui să plătești o sumă de bani.

| AllCeoxsitsina07 a răspuns:

Heei! Ai putea sa renunti la acea cartela pe care ai abonamentul, poti sa o si rupi laughing) si sa pastrezi telefonul.e foarte simplu! Si probabil cei de la Orange iti va trimite fel si fel de plicuri acasa, dar nu le bagi in seama..nu prea au ce sa iti faca cei de la Orange! :*