| sorinamitran2930 a întrebat:

Am cumparat niste casti Sony pentru. telefon, le-am folosit o saptamana dupa care nu au mai functionat DELOC. Mai mi s-a intamplat la fel la castile cumparate anterior, dar nu-mi explic de ce. Ma puteti ajuta, va rog?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunt casti ieftine, cel mai probabil s-au rupt, dupa cateva utilizari.

| sorinamitran2930 explică (pentru Violleta2022):

Au costat 90 de lei, dupa parerea mea nu sunt chiar ieftine

| Violleta2022 a răspuns (pentru sorinamitran2930):

Daca ai bonul, du-le inapoi si cere-le sa le schimbe, ca au defect de fabricatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din păcate căștile care se vind acum la preturi modice sunt niște chinezării ordinare, care pe lîngă faptul ca se aud groaznic, se si rup, daca vrei căsti adevarate originale Sony, trebuie sa mergi la originale, si acolo gasesti accesorii pentru majoritatea telefoanelor care se găsesc in Romania, dar trebuie sa ai bani, cu bani putini gen 20 lei gasesti "bombe" chinezesti căsti pe care le folosesti o singura data si pa, le poti arunca.

| sorinamitran2930 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai aceste casti sunt pentru sport (stereo headphones) si au costat 90 de lei...