| Alexandra19998 a întrebat:

:* Am cumparat o replica de iphone, cred ca este ori 2 ori 3 nu stiu sigur.
Nu am app store cand intru pe google cu net spune ca conexiunea nu este valida dar net am, dar cred ca nu este bun versiunea de goole pe care o am.
Am cateva jocuri dar cand le deschid scrie in chieza, nu stiu ce sa fac e un iphone replica chinezesc ajutati-ma va rog, spuneti-mi cum sa sterg jocurile care nu merge si sa bag altele.

Răspuns Câştigător
| PapaRay a răspuns:

Felicitari.Tocmai ai achizitionat un telefon de unica folosinta tongue
Nu poti sa ai pretentii sa iti functioneze Wi-Fi-ul sau aplicatiile/camera etc.
Nu poti face multe cu el si nu ar trebui sa te tina mai mult de cateva saptamani.
Imi pare rau pentru tine ca ai aruncat banii degeaba dar sper ca ai invatat ceva din experienta asta.
Un telefon replica NU SE MERITA oricat de "bine" ar arata.

1 răspuns:
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Sa inteleg ca ai o replica iphone cu android? Daca da, si nu ai Play Store in meniu, si chiar daca intri din browser pe Play Store si nu merge inseamna ca dispozitivul nu face parte din conventia Google, adica producatorul nu a primit acordul Google pentru acest dispozitiv.Nu vei putea folosi niciodata Google Play decat daca se va schimba ROM ul dedicat unui dispozitiv recunoscut Google si care sa fie compatibil cu dispozitivul tau, ceea ce este foarte putin probabil.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!