| angel_2962 a întrebat:

Am cumparat un LG Optimus L7 de pe net si am primit in cutie ca un fel de a abtipild. E cea care se lipeste. Scrie pe el NFC LG Tag +. Imi poate spune cineva cum se foloseste, ce e, si cum il atasez telefonului? happy

6 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Http://kimtag.com/s/nfc_tags aici informatii despre nfc tag insa este in engleza

| Vvistula a răspuns:

Ideale pentru a initia automat actiuni pentru schimbarea setarilor sau lansarea aplicatiilor din dispozitiv.
In functie de necesitati, stickerele NFC pot fi rescrise folosing o aplicatie compatibila NFC.

Răspuns utilizator avertizat
| EuAli a răspuns:

NFC tag-ul ala il pui undeva si setezi ca atunci in raza lui de actiune sa faca anumite actiuni.
De exemplu vi de la scoala/munca(luam si noi prin absurd)si unde ai fost ai lasat telefonul pe silentios.Cand vi acasa, unde ai pus NFC Tag-ul ala se va dezactiva modul de silentios pe cel normal.
Bineinteles se poate face cu Tagul acela si alte actiuni, bineinteles, se pot seta cu ajutorul telefonului.

| vladelvis a răspuns:

Pai il lipesti pe spate, acela e pentru NFC, ca sa poti plati cu cardul ca un fel de bluetooth, poti sa te joci jocuri cu prieteni prin NFC.