| 1emanuelaemanuela1 a întrebat:

Bună!
Am incercat sa sun pe cineva din Germania, rețea Orange dar nu face conexiunea.
Este din cauza ca nu are telefonul încărcat?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, este din cauză ca nu ai activată optiunea minute in alte retele sau roaming, de aceea nu poti suna, mergi la Orange si intreaba i ce optiuni ai la abonamentul tau, ca banuiesc ca esti pe abonament din moment ce vrei sa suni in Germania. Poti vorbi pe whatsap cu persoana din Germania si este gratis.

| anonimg a răspuns:

Suna la Orange si vorbesti cu un operator. Sau mergi la un magazin Orange.

| Catrice a răspuns:

Sugur ai sunat cum trebuie?

| 1emanuelaemanuela1 explică (pentru Catrice):

Da. Am mai sunat până astăzi și merge.

| Floridori a răspuns (pentru 1emanuelaemanuela1):

Daca persoana are cartela prepay de Romania, poate fi din cauza ca nu are credit.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut!
Folosesti un numar de Orange PrePay sau abonament?

| 1emanuelaemanuela1 explică (pentru OrangeHelper):

PrePay

| OrangeHelper a răspuns (pentru 1emanuelaemanuela1):

Pentru a suna in Germania, trebuie sa ai o optiune care sa iti ofere resurse in roaming. Asadar, cele 2 optiuni cu resurse in roaming sunt: optiunea de 10 euro (pe care o poti active exclusiv din My Orange) sau optiunea de 12 euro pe care o poti active prin apel la *100#, pe care le gasesti aici:https://www.orange.ro/prepay/