| anonim_4396 a întrebat:

am incercat sa sun pe cineva in sua, mai exact in miami si mi-a raspuns robotul:"The person you are trying to reach is not accepting calls at this time. Please try your call again later".am sunat de pe un numar pus de persoana respectiva pe facebook si am presupus ca acela era numarul intreg.stie cineva de ce nu pot sa sun? trebuie sa mai pun un prefix sau ceva?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ori are telefonul inchis, ori nu are semnal. Asa cum ti s-a tradus, acel mesaj nu inseamna ca numarul e inexistent sau gresit introdus, ci doar ca persoana nu poate fi temporar contactata.

| LadyLilith a răspuns:

Poate avea telefonul inchis. Tradus asa vine: Persoana pe care ai incercat sa o suni, momentan nu accepta apeluri. Te rugam sa incerci mai tarziu.

| Vladut2000L a răspuns:

A pierdut telefonul cel mai probabil laughing