| CristinaLorena a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Mama are telefonul ei de munca, un Nokia normal, fara camera foto sau video. Nu stiu pe ce a apasat, si ii apare Demo. Cand deschid telefonul, in stanga jos ii apare Demo, iar pe mijlocul ecranului scrie Introduceti SIM. Eu nu ma prea pricep la asa ceva, tocmai de aceea apelez la ajutorul vostru.
Cum pot reveni la meniul normal?

Multumesc mult daca doriti sa ma ajutati! Dau Funda happy.

9 răspunsuri:
| AHappyDay a răspuns:

Asa am patit si eu, nu a bagat pinul.Inchide telefonul iar cand se deschide o sa intrebe pinul. Il scrii si gata.

| AHappyDay a răspuns:

Nu garantez ca va merge.Doar mi-am dat cu parerea.S-ar putea sa nu mearga.

| CristinaLorena explică (pentru AHappyDay):

Cand il deschid si il inchid tot asa apare.

| AHappyDay a răspuns (pentru CristinaLorena):

Nu stiu ce sa zic.

| CristinaLorena explică (pentru AHappyDay):

Ok. Mersi de raspuns totusi. Apreciez happy

| AHappyDay a răspuns (pentru CristinaLorena):

Cu placere.Chiar am vrut sa te ajut dar dul la un service sau intreaba pe cineva care se pricepe.Doar o chestie...
Cand porneste ii apare doar meniul de la Nokia? Apasa pe butonul de inapoi si incearca sa vezi daca cere pinu.

| DJMikeGMC a răspuns:

Are Nokia 1600 sau ceva asemanator, daca ii scoti cartela se intampla asa ceva, chestia cu demo, incearca sa ii scoti bateria, pornestel fara cartela, inchidel si acum pornestel cu cartela, poti sa incerci si cuu alta cartela. se intampla asa si daca il scapi jos deci daca ii asezi cartela bine ar trebui sa mearga

| CristinaLorena explică (pentru DJMikeGMC):

Am incercat, si tot nu merge. Imi cere pin-ul pe care l-am bagat, apoi spune ca Conectarea SIM nereusita. Mersi de ajutor oricum happy.

| IonelaDY a răspuns:

Bună, pentru început bagă altă cartelă şi dacă merge atunci cartela e de vină, nu o citeşte telefonul. Sau bagă cartela în alt telefon şi dacă tot aşa face cartela e stricată. Şi dacă bagi altă cartelă şi tot nu o citeşte atunci telefonul e de vină. P.S. Aşa am păţit şi eu, doar că la mine telefonul mi se bloca când îl aprindeam, şi cartela a fost de vină, mi-am luat alta şi s-a rezolvat.