| Freydis12 a întrebat:

Bună! Am o dilemă care mă frământă de ieri...

Deci, ieri m-am gândit să fac niște verificări in ceea ce priveste contul de Facebook. M-am dus la UNDE TE-AI LOGAT, unde am văzut dispozitivul pe care sunt logată iPhone 11 și mai jos la CONEXIUNE PE ALTE DISPOZITIVE am văzut 7 conexiuni numite iPhone. Le-am șters imediat, dar nu le-am verificat locația... după aceea, messengerul s-a deconectat și a trebuit să mă conectez din nou.

Mă întreb, acele conectări au fost legate de messenger sau s-a conectat altcineva? Nu am observat nicio activitate suspectă în contul meu... nici notificări nu am primit de logare pe un nou device.

Folosesc 2FA cam din luna mai doar... prima conectare la iPhone a fost în 9 noiembrie 2022 și ultima pe 21 iulie 2023...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot tu ai fost. Dar trebuie sa mai si gandesti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Schimba emailul si parola daca vrei sa te stii in siguranta.

| blackann a răspuns:

Cine stie cine era. tot tu sau cineva care statea de mult acolo in umbra.
din moment ce le-ai sters era normal sa te deconecteze de la messenger, nu inseamna neaparat ca era altcineva pe messenger.

| king5151 a răspuns:

Stai lin, e tot iphone-ul tau.