| Biia555 a întrebat:

am o intrebare. Am incercat intr.o zi sa fac curatenie prin telefon. Si aceasta curatenie am facut.o cu ajutorul laptopului, imi este mai usor. Aceasta curatenie..am conectat cablul USB la laptop si am inceput sa sterg de pe acolo. Am sters un fisier care se numea "Android"...iar acum cand intru la albumul foto al telefonului..adica cel cu poze imi scrie asa: Memorie dezinstalata sau indisponibila. Instalati memoria pentru a continua.
Imi puteti spune ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ion1731 a răspuns:

Descarci de pe net flashtool si sistemul de operare android anume pentru telefonul tau.Si schimbi sistemul de operare al telefonului.In ajutor iti va veni ghidul de folosire pentru flashtool.
Principalul sistemul de operare sa coincida si sa fie anume pentru telefonul tau, altfel poti intilni probleme.
Sper ca te-am ajutat, sper ca data vitoare sa nu mai stergi tot ce-ti trece prin cap, ce-ti incurca tie fisierul cela? trebuia sa-l lasi naibii doar din denumire e logic ca e pentru sistem.Succes.

1 răspuns: