| FerLin a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce se pricep la telefoane. Am un Samsung I9000 S care din cand in cand nu mai primeste sms-uri deloc, nici macar de la 333 suu *100#. Daca imi bag cartela in alt telefon primesc toate mesajele odata (doar cele nereceptionate).
Telefonul isi revine de la sine pur si simplu dupa vreo 2-3 zile cand primesc toate mesajele odata din acest interval de timp in care nu a primit mesaje.
Memoria nu este incarcata, are suficient spatiu pentru a receptiona mesaje.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Restare. Daca nu, o resoftare.

| a7horse a răspuns:

Salut,in primul rand telefonul are si el un moment si o zi in care nu mai poate. Aplicai setarile din fabrica.

| FerLin explică (pentru a7horse):

N-ar trebui sa cedeze asa repede pentru ca telefonul nu e atat de uzat/folosit/exploatat incat sa cedeze deja chiar daca nu e un model de ultima generatie.