| sasha1999 a întrebat:

Buna ...am o intrebare urgeeeeeenta dau funda la primul raspuns (care sa aiba cava sens)
am un abonament la cosmote si el expira in 2014 si eu vreau sa imi iau de Paste telefon ..acel telefon daca il iau de la cosmote trebuie sa dau pretul intreg sau cat costa acesta la abonamentul meu de acum?
Voi ce imi propuneti? astept raspunsuri
UNRGENT!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ai luat telefon pe abonamentul pe care il ai acum? Ce valoare are abonamentul?

| sasha1999 explică (pentru horia2012):

Este de 11 euro adica cosmote L si vreau sa stiu daca nu prelungesc abonamnetul caci el expira la nul si vrea neaparat la Paste sa imi iau altul. daca trebuie sa platesc pretul la liber al telefonului ( Samsung galaxy s 3 mini) acum am un Samsung fit s nu il mai vreau..deci ar trebui sa platesc totalitatea pretului? sau? URGENT

| horia2012 a răspuns (pentru sasha1999):

El expira in 2014. Pana nu expira abonamentul nu poti sa iei alt telefon pe acelasi abonament. Poti sa faci un alt abonament pe acelasi nume. Poti face mai multe abonamente pe acelasi nume. Eu am 3 pe acelasi nume. Daca poti, merita sa mergi doar 1 an cu 2 abonamente. Iti cumperi S3 mini cu un nou abonament si dupa 1 an renunti la abonamentul care expira in 2014. Ramai cu cel cu S3 mini. Daca poti sa-l cumperi la liber e OK, dar daca te-ai plictisit de Samsung fit, fa-i o resetare la valorile din fabrica, daca ai in zona, poti incerca sa-l da-i la AMANAET, vezi cat scoti pe el si adaugi la S3 mini cu banii jos. Sper ca ai inteles.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai.daca iti expira in 2014, nu ai cum sa iei alt telefon cu reducere! Poti doar sa il iei la liber! (Pretul de magazin)

Daca chiar vrei o reducere substantiala, iti poti face inca un abonament mare (>20Euro) acum, ca sa iti iei un telefon bun aproximativ ieftin.Dar asta este o tampenie.