Întrebare recomandată | Diamondsz a întrebat:

Am o mica problema cu telefonul meu.In primul rand, am Samsung Gt s6102.Eu descarc videouri de pe YT(youtube) si vreau sa le vizionez pe teleonul meu.Le convertez in extensia pe care o suporta telefonul meu, dar nu merge sa le vizionez.De ce?
*Funda* *Urgent*

14 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratis si converteste-le
in MP4 rezolutie 320x240, codec h264:
http://www.softpedia.com/......tory.shtml

| Diamondsz explică (pentru horia2012):

M-ai salvat

| horia2012 a răspuns (pentru Diamondsz):

OK. Primul lucru de care tii cont cand faci conversia pentru un mobil e rezolutia. 2.codecul. 3.Formatul (mp4. avi...)

| horia2012 a răspuns:

Setari program:
La FPS -implicit
aspect ratio-automat
rata de biti-implicit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alte videouri, ai in telefon? Uita-te la ele din calcualtor.Pui sageata pe acel video si vezi in ce format este. Asa stii in ce format poate "vedea" telefonul tau.Si in functie de acele date, convertesti la fel ca si format si marime.

| Creatorul24 a răspuns:

Nu e buna conversia, telefonul e Android deci iti recomant sa le convertesti in mp4 sau 3gp, cred ca merge si wmv. Sper ca te-am ajutat big grin!

| Diamondsz explică (pentru Creatorul24):

Pai le convertez in mp4 si am incercat si in 3gp.Dar nu merge.

| Creatorul24 a răspuns (pentru Diamondsz):

Atunci s-ar putea ca dimensiiunile clipului sa fie prea mari, sau telefonul sa nu le suporte. Le-ai convertit de pe telefon sau de pe calculator?

| Diamondsz explică (pentru Creatorul24):

Pe calculator.

| Creatorul24 a răspuns (pentru Diamondsz):

Atunci cred ca telefonul tau, ce ruleaza Android 2. x nu are Adobe Flash Player actualizat si asta nu depinde de tine, asa e la telefoanele putin mai vechi, raman in urma cu update-urile. Nu mai e treaba mea de aici, daca vei considera raspunsul potrivit ai sa apesi funda big grin, multumesc!

| Diamondsz explică (pentru Creatorul24):

Si nu se poate in niciun fel? sad
Sau un site pe care sa convertez videoul.

| Creatorul24 a răspuns (pentru Diamondsz):

Uite, eu folosesc site-ul asta cand mai am nevoie: http://www.online-convert.com/ Eu cred ca daca nici macar cu 3gp nu merge... nu prea mai sunt solutii, dar cine stie, poate prin "smecherii".

| Diamondsz explică (pentru Creatorul24):

Nu suporta youtube... :'(

| Creatorul24 a răspuns (pentru Diamondsz):

Pai descarci clipul de pe youtube normal, in calculator, si dupa il pui pe site-u asta