| 1allEex1 a întrebat:

Am o problema. Azi i-am gresit acel model de deblocare. Mama a vrut sa deblocheze telefonul, si a introdus semnul pe care-l pusesem pentru deblocare de mai multe ori. A incercat pana la refuz semnul.Nu a stiut ca la 5 greseli pot reseta telefonul.Acum imi cere numele si parola de la contul facut pentru Magazin Play.Nu le stiu fiindca nu le-am notat si nu le mai tin minte. Puteti sa imi dati sfaturi cum sa il resetez fara sa il trimit la Bucuresti? Dau fund-a!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei să GHICIM ce model de telefon ai?

Dacă are Android, atunci poţi folosi metoda de mai jos :

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor ( pentru a face "factory reset" ) :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Dacă precizezi modelul telefonului, mai vin cu idei...

Toate cele bune.

| gelu1970 a răspuns:

Nu ai cum

| Adixuuu a răspuns:

Pai....sora mea facea mereu asa si uita contul si parola, ea mergea la cei de la reteaua de telefonie mobila, adica mergea la centrul acela de la cosmote/Orange/Vodafone etc si ei vor rezolva totul

| AnGamerHelper a răspuns:

Fa-ti cont nou sau altceva daca vrei du-te (PE P.C) si scrie acolo undeva Mi-am uitat numele da si til aduce aminte apoi da pe Mi-am uitat parola si completeaza pe acolo si o sa iti dea un mesaj pe yahoo si o sa iti dea cam tot daca faci pasi astia.