| Ionut_Albu_2000 a întrebat:

am o problema, mi-am cumparat recent telefonul leagoo lead 1 si cum eu locuiesc la tara nu am semnal pe acest telefon, desi pe un altul am semanl maxim. Cea as putea sa fac? Ar fi de folos un amplificator gsm? Sunt pe retea Orange.

Răspuns Câştigător
| iAMVi a răspuns:

Trimite-l la garanție, dacă mai dai banii si pe un amplificator si nici așa nu merge? Introdu în gaură mai mult, plus ca telefonul este chinezesc si nu poți să-ți pui baza in el ca nu e stricat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci la reteaua GSM ( 2 G ). Probabil telefonul tau este setat numai in 3G/4G LTE si de aceea nu iti gaseste semnal 2G. Asta pentru ca nu exista semnal 3G/4G in zona ta. Schimba modul retelei.

| Ionut_Albu_2000 explică:

Scuzati greselile de ortografie!

| Ionut_Albu_2000 explică:

Am trecut pe 2G de 3 sapatmani si nimic.

| Ionut_Albu_2000 explică:

IAMVi, cred ce spui, dar in oras am semnal maxim si cand ma reintorc acasa iar nimic.